“ההשלכות המוסריות והאחרות של אכילת מזון מן החי הן הרי דבר מזעזע כל כך, שהדבר היחיד שמצליח לקיים את התעשייה הזו הוא עיוורון-מרצון של הלקוחות שלה. זה דבר משונה, להתעקש לא לדעת דבר כה מהותי לגבי חיי היומיום שלנו במובן הכי פשוט ומיידי שלהם. וזו בדיוק החשיבות של ההרצאה הזו: הרצאה פוקחת עיניים, שמשמשת גם תזכורת טובה לכוח המוסרי של ההימנעות ושל ההתנגדות.
“הודות למקורות מידע כאלה – ועם מידה סבירה של נחישות ושל רצון טוב – אפשר לקוות שכבר בעשורים הקרובים אכילת מזון מן החי תיראה לנו מקוממת, מזעזעת ובלתי מתקבלת על הדעת לא פחות מאשר עבדות או מילת נשים.”
![אסף שור אסף שור](http://www.gary-tv.com/garymain/wp-content/uploads/2012/02/assaf_shor.jpg)
אסף שור, סופר, מתרגם ומבקר ספרות בעיתונות.