↑ חזור ל מכתבי 2012

הדפס עמוד זה

ספטמבר 2012

ההרצאה המדהימה ומעוררת ההשראה של גארי יורופסקי נגעה בליבם של אלפי אנשים בישראל. לא מעטים מהם הודו ליורופסקי בכתב.

כל המכתבים שלפניכם נשלחו למייל של גארי באנגלית ותורגמו לעברית עבור אתר זה.
ניתן לשלוח לגארי מכתבים נוספים למייל garytofu@earthlink.net

נשלח ב: יום ראשון, 2 בספטמבר 2012
אני עובדת ב”עכבר העיר”, תל האביב, מוסף השייך לעיתון “הארץ”. לקראת השנה החדשה העברית שמתקרבת, אנחנו יוצרים פרויקט, הכולל אנשים שעשו את השנה החולפת למיוחדת בתל אביב. מכיוון שאחד מהאירועים החשובים ביותר הייתה העובדה שכל כך הרבה אנשים בעיר הפכו לטבעונים, הודות לך, הייתי שמחה לכלול אותך בפרויקט זה.
מה אנחנו צריכים ממך? רק תמונה. אבל מכיוון שהכותרת של הפרויקט היא “האנשים שהפכו את השנה”, עשרת האנשים המצולמים יעמדו על ראשם. עם כל ההומור המעורב, זה באמת למען מטרה רצינית. למען האמת, אתה האדם היחיד המזוהה על ידי הקוראים בנושא זה, ואם לא נוכל לצלם אותך, אז לא נצלם אף אחד אחר מכיוון שהעורכים מחפשים אנשים ידועים ומפורסמים. אני אהיה באמת מאושרת אם נוכל לגרום לזה לקרות.

נשלח ב: יום ראשון, 2 בספטמבר 2012
אני צפיתי בהרצאה שלך וזה השפיע עליי עמוקות. עכשיו אני יכול לראות בבירור מבעד לערפל. אני יודע שכל הדברים שלמדנו על בעלי חיים לאורך השנים היו שקר אחד גדול! אני אוהב בעלי חיים וחושב שאנחנו צריכים להגן עליהם מהשואה.

נשלח ב: יום ראשון, 2 בספטמבר 2012
ראיתי את ההרצאה שלך לפני 6 חודשים. לא הבנתי את המשמעות של המילה טבעוני. ראיתי חצי מההרצאה ונאלצתי לקחת הפסקה. ידעתי שאני אראה את הסוף, אבל הייתי צריך קצת זמן כדי לעכל את כל זה. אתה אמרת שיש יותר אכזריות בכוס חלב מאשר בסטייק ולא הבנתי למה. כשצפיתי בחלק על תעשיית החלב, בכיתי. לא יכולתי להאמין למראה עיני. הייתה לזה השפעה עצומה עליי. חשבתי על זה בימים שאחרי והעיניים שלי היו מתחילות לדמוע. התביישתי שלא ידעתי שפרות נותנות חלב רק לאחר לידת תינוק! או אולי עדיף לומר שמעולם לא באמת עצרתי לחשוב על פרות, פשוט חשבתי שפרות נותנות חלב ואנו האנשים שותים אותו. אני כל כך נבוך. אני אדם משכיל, וזה לא עלה על דעתי. אז ידעתי שלעולם לא אוכל שוב לגעת במוצרים מן החי. לא היה לי מושג מה אני אמור לאכול, אבל עמוק בפנים ידעתי שהמצב לא יכול להישאר אותו הדבר. וזה מגיע מאדם שאהב מוצרי חלב עד כדי כך שכאשר הייתי צריך להפסיק לצרוך אותם, בגלל סיבה רפואית, סירבתי. אם מישהו היה אומר לי יום קודם לכן, שמחר אני מפסיק לאכול בשר וחלב, הייתי כנראה צוחק. חשבתי שתשמח לשמוע את זה. אתה עושה שינוי אמיתי. אני רוצה להגיד לך “כל הכבוד” בעברית. תודה לך על כך שאתה מנסה להפוך את העולם הזה למקום טוב יותר.

נשלח ב: יום שלישי, 4 בספטמבר 2012
אני מישראל, כרגע חי במינכן עם אשתי האוסטרית. היא הייתה צמחונית מטעמי הגנה על בעלי החיים. אני הייתי אוכל בשר מסיבי ומעריץ גדול של גבינה. לפני חודשיים אחי הגדול בישראל אמר לי שהוא הפך לטבעוני. מייד התחלתי לצחוק. אני אמרתי, “מה לעזאזל?” הוא סיפר לי שצפה בהרצאה שלך ובגלל זה גם אני צפיתי בה והשתניתי לנצח. אני גאה לומר שבזכות המילים והיושר שלך, אני כבר לא פוגע בבעלי חיים. השינוי לא היה אפילו קשה. אוכל טבעוני הוא מאוד טעים. הקושי היחיד שאני צריך להתמודד איתו הוא החברים ובני המשפחה שלי. אני בטוח שאם היו 1500 גארי ברחבי העולם – טבעונות הייתה מתרחשת הרבה יותר מוקדם.

נשלח ב: יום שלישי, 4 בספטמבר 2012
אני מישראל. לפני כחודשיים החבר שלי, רפי, סיפר לי על ההרצאה שלך ב YouTube , והציע שנצפה בה יחד. אין צורך לומר שקצת פחדנו לצפות בה, ולכן זה לקח לנו שבועיים. כשראינו את ההרצאה שלך, זה נגמר. הפכנו להיות מודעים. זה לא כואב לא לאכול מוצרים מן החי. זה כואב כשאנשים אחרים שאתה מנסה לשתף אומרים לך “זה בולשיט”. הסבל של בעלי חיים חפים מפשע הוא בולשיט. זה ממש מרגיז אותי ולפעמים אני בוכה. ההרצאה שלך פקחה את עיניי. אף פעם לא עשיתי את הקישור שלמה שאכלתי היו חיים ממש קשים, ומוות נוראי רק בגלל שאני רציתי לאכול אותו. אני יודעת שלפעמים אתה עלול להרגיש שלאנשים אין לב, אבל בבקשה תמשיך לעשות את מה שאתה עושה כי יש כאלה שיש להם לב. חלקם עושים שינוי בחיים והם עוזרים לאחרים לעשות שינוי. אז אנא, אל תוותר. חבר יקר, רציתי להגיד לך תודה. אתה שינית את חיי, ואני עובדת קשה כדי לגרום לאנשים אחרים לראות את העולם כמו שאני רואה אותו עכשיו.

נשלח ב: יום רביעי, 5 בספטמבר 2012
אני בן 15 מישראל. אני טבעוני כבר שלושה חודשים, הודות לך. הנאום שלך שינה את חיי.

נשלח ב: יום חמישי, 6 בספטמבר 2012
אני אהבתי את ההרצאה שלך בYouTube . אני צמחוני 5 שנים ועכשיו אני הופך לטבעוני. אתה נתת לי השראה ואני מעורר השראה באנשים אחרים עכשיו.

נשלח ב: יום שישי, 7 בספטמבר 2012
ברכות מישראל. אתה באמת פקחת את עיניי מהרגע שראיתי את הנאום שלך. מרגע זה והלאה אני לא אוכל כל מוצרים מן החי.

נשלח ב: יום שישי, 7 בספטמבר 2012
אני והחברה שלי ראינו את ההרצאה שלך ב YouTube לפני כמה ימים לאחר שחבר טוב שלי המליץ ​​עליה. אני מאוד נרגש ושמח לומר שאחרי 24.5 שנים של בשר, ביצים וגבינה, שנינו הפכנו לטבעונים! אתה באמת השפעת עלינו.

נשלח ב: יום שבת, 8 בספטמבר 2012
עד לפני כשבוע, אכלתי בשר במשך 35 שנים. לפעמים הטלתי ספק באכזריות של תעשיית הבשר, אבל תמיד היו טענות נגד גם כן. לפני כשבוע אשתי (צמחונית מאז ילדותה ולאחרונה הוסבה לטבעונות) הראתה לי ההרצאה שנתת באוניברסיטת ג’ורג’יה. בום! אני עכשיו טבעוני גאה ולא מסתכל אחורה. אני מנסה להפיץ את המסר. הלוואי שהעבודה המדהימה שאתם עושים תמשיך לצבור כוח.

נשלח ב: יום ראשון, 9 בספטמבר 2012
אני בת 25 מישראל. תמיד אהבתי בעלי חיים כל כך עד כדי כך שחששתי מבחינה רגשית להיות וטרינרית או להתנדב במטרה לסייע להם. אני מניחה שמכיוון שנאמר לי ש”בשר זה בריא” פשוט לא עצרתי לחשוב. אבל אתה עשית את זה! אני אסירת תודה על כך. מי שמכיר אותי, יודע שיש לי דרך משלי, ואני אף פעם לא נסחפת אחרי רעיונות של אנשים אחרים, אם אני לא מאמינה בהם כמובן. אני מאמינה בכל מה שאתה אומר. הצפייה בהרצאה שלך ב YouTube הייתה מדהימה. למרבה הצער, כל הכרטיסים להרצאות שלך כאן בארץ כבר נמכרו. אני יכולה להבטיח לך שאני אף פעם לא אגע בבשר שוב.

נשלח ב: יום ראשון, 9 בספטמבר 2012
אני בת 15 ואני מירושלים בישראל,. רציתי לספר לך שראיתי את ההרצאה שלך ב-YouTube וזה השפיע עליי ועכשיו אני טבעונית.

נשלח ב: יום ראשון, 9 בספטמבר 2012
אני מקווה שאתה עדיין זוכר את האישה מבולדר קולורדו. נפגשנו בשוק בתל אביב ודיברנו מול המצלמות במשך כמה דקות. אני אחת מהמעריצים הגדולים ביותר שלך ואני מנסה להפיץ את הבשורה שלך בכל דרך אפשרית. אני דור שני לניצולי שואה, ואני אישית לא נרעשת מכך שאתה משווה את בעלי חיים לקורבנות השואה, למעשה, אני אוהבת את החמלה שלך.

נשלח ב: יום שני, 10 בספטמבר 2012
אתה בטח לא זוכר אותי, אבל אתה שינית את חיי. לפני שנה וחצי לפני שלחתי לך הודעה שהפכתי לטבעונית אבל חששתי מפני שהייתי חולה אז במחלת הנשיקה והיה לי כיב ועברתי ניתוח. אני סבלתי מעודף משקל של 55 ק”ג, אתה אמרת לי לנסות את זה כדי לראות איך אני מרגישה. אחרי שהפכתי לטבעונית איבדתי 45 ק”ג. יש לי דרך חיים חדשה.

נשלח ב: יום שלישי, 11 בספטמבר 2012
אני סטודנט מישראל ועכשיו האזנתי להרצאה שלך באוניברסיטת בן גוריון. אני אכלתי בשר, חלב, ביצים, וכו ‘במשך 27 שנים. “אכלתי” בלשון עבר והכל בזכותך. אתה גרמת לי לבכות היום, לא רק בגלל מה שאמרת, אלא גם בזכות קטעי הווידאו שגרמת לי לראות, שלא היה לי האומץ להתעמת איתם עד היום.

נשלח ב: יום שלישי, 11 בספטמבר 2012
תודה שהיית כל כך מדהים. אני לא מאמין שזכיתי ללחוץ את היד שלך היום אחרי ההרצאה שלך בירושלים. אתה אחד מהכוחות הטובים החזקים ביותר בהיסטוריה האנושית. אתה לא יודע כמה תקווה אתה נותן לי, שאדם אחד יכול לעשות את הבדל עצום כזה כדי לשפר את העולם. תודה לך על היותך הקול החזק ביותר לחמלה, ומגן החלשים. אל תפסיק, העולם זקוק לך.

נשלח ב: יום שלישי, 11 בספטמבר 2012
ראיתי את ההרצאה שלך היום והייתי בהלם! אתה השפעת עליי כל כך שהחל מהיום אני טבעוני. אני נשבע בחיי. אני אוהב בעלי חיים בכל לבי ואני הולך לפעול לפי כל מה שאתה אומר.

נשלח ב: יום שלישי, 11 בספטמבר 2012
אני טבעוני כבר יותר משנה אחרי שראיתי את ההרצאה שלך על מסך בפארק בתל אביב בקיץ האחרון.

נשלח ב: יום רביעי, 12 בספטמבר 2012
אתה מחולל מודעות רבה.

נשלח ב: יום חמישי, 13 בספטמבר 2012
החבר שלי ואני צפינו בהרצאה שלך לפני 6 חודשים והפכו לטבעונים. אני יודעת שאתה בטח מקבל מיילים כאלו כל הזמן, אבל אני חושבת שזה חשוב שתהיה לך הוכחה יומיומית שמה שאתה עושה הוא אפקטיבי וחשוב. באתי להרצאה שלך בבאר שבע, בישראל, והטיפ הטוב ביותר שקבלתי ממך היה “תדבר בשמם כמו שהיית רוצה שידברו בשמך”. זה מה שהיה חסר לי כששוחחתי עם אוכלי בשר. כשאני מתווכחת עימם עכשיו אני פשוט לא שמה על הרגשות שלהם, אלא רק על בעלי החיים. אז תודה לך, אני לא לוקחת חלק בתעשייה המפלצתית הזו יותר. הכלבים והחתולים שלי הם טבעונים גם כן, ואני יכולה להתמודד יותר טוב אוכלי בשר ממה שהייתי רגילה. אני מודה על עצם הקיום שלך.

נשלח ב: יום חמישי, 13 בספטמבר 2012
במשך שנים רבות רציתי להפסיק לאכול בשר מטעמי בריאות, אבל פשוט אהבתי את הטעם שלו. לאחר שבאתי להרצאה שלך בישראל, הפסקתי לאכול בשר. אני מזועזעת מהמחשבה על אכילתו. אני התחלתי ליהנות ממנות של ירקות הרבה יותר. אני מקווה להחזיר לעצמי את הבריאות שלי בשל מחלה שיש לי במשך שנים רבות. תודה לך על כל העבודה שלך למען בעלי החיים ובני האדם. אתה שינית את חיי.

נשלח ב: יום שישי, 14 בספטמבר 2012
תודה על ששינית את החיים שלי. עוד אדם שהפך לטבעוני בזכותך. אתה פקחת את עיניי, והבנתי מה היה חסר בחיים שלי. הדבר היחיד שאני מצטערת עליו הוא שלא צפיתי בהרצאה שלך לפני שנה, כאשר חבר שלי פרסם אותה בפייסבוק. אני מקווה שתבוא לבקר את ארצנו הקטנטנה שוב. כולנו אוהבים אותך מאוד.

נשלח ב: יום שישי, 14 בספטמבר 2012
אני בן 16 מישראל. עכשיו אני טבעוני. אתה בן אדם מדהים. אני פשוט כל כך שמח לדעת שיש אנשים כמוך.

נשלח ב: יום שבת, 15 בספטמבר 2012
אני מישראל ועדיין בתיכון. ראיתי את ההרצאה שלך משנת 2010. זה היה מדהים. יכולתי לראות את הכנות שלך בזמן שדברת ושכנעת אותי.

נשלח: יום ראשון, 16 ספטמבר, 2012
אני בת 22 מישראל. ראיתי את ההרצאה שלך והיא שינתה את חיי. תודה על הכל!

נשלח: יום שני 17 ספטמבר, 2012
ההרצאה שלך הייתה מדהימה! היא שינתה את חיי! אתה המודל לחיקוי שלי! תודה על כל מה שאתה עושה למען בעלי החיים, ולמטרת חשיפת האמת הנוראה בפני אנשים בישראל. אתה עוזר לאנשים להיות מודעים למה שקורה בעולם שלנו. אתה באמת מעורר השראה!

נשלח: יום שני 17 ספטמבר, 2012
אני בת 16 והייתי בהרצאה שלך באוניברסיטת חיפה. אהבתי בעלי חיים כל חיי, וחשבתי שאם אני מניחה קערית מים לחתולי רחוב אז זה ביטוי של אהבה אמיתית לבעלי חיים. מצאתי את כל התשובות לכל השאלות שלי בהרצאה שלך. אתה באמת שינית את חיי. אני רוצה להודות לך על שפקחת את עיניי. אגב, המורה שלי היא טבעונית והיא הקרינה את ההרצאה שלך באחד השיעורים שלנו.

נשלח: יום שבת, 22 ספטמבר, 2012
אני רוצה להודות לך על שהגעת לישראל. אני הייתי בהרצאה שלך באוניברסיטת בן גוריון (באר שבע), לא ממש ראיתי את ההרצאה, כי כפי שאתה ביקשת, השארתי את הכרטיסים לכאלו שאינם טבעונים. אני, יחד עם אנשים רבים בישראל, תומכים בהצהרות שלך. אני אפילו מכיר כמה אוכלי בשר אשר מכירים בשואת בעלי החיים (למה הם לוקחים בזה חלק הוא שיעור עצוב באנוכיות אנושית ורוע גלום). אני לא אחד שמתווכח עם תוצאות וברור שאתה מגיע לתוצאות מדהימות. אתה גם הצלחת לשכנע את אלו מאתנו אשר נמצאים בקבוצות “הרדיקליות” הדוגלות בביטול העבדות על ידי מתן הוכחות שלפעמים אינן קלות לעיכול. לפעמים כדי לשנות מישהו, עליך לגרום לו להרגיש שלא בנוח. שינוי אינו אפשרי באמצעות חנופה. רבים ימשיכו בצביעות שלא להסכים עם השיטות שלך למרות שחלק מהם הופך לטבעוני בזכותן. אני אוהב את החלקים בהרצאה שלך שבהם אתה מדבר מהלב, וכאשר אתה מדבר על המוסר.

נשלח: יום ראשון, 23 ספטמבר, 2012
אני כבר נעתי לכיוון טבעונות אבל ההרצאה שלך עשתה את זה בשבילי. אין מוצרים מתעשיית החי יותר. תודה על שנתת לי את הדחיפה.

נשלח: יום רביעי, 26 ספטמבר, 2012
צפיתי בך ב youtube ונדהמתי מההרצאה שלך. אני רוצה לשנות את העולם ולהפוך את בעלי החיים למאושרים יותר.

נשלח: יום חמישי 27 ספטמבר, 2012
אני מישראל. אתמול ראיתי ההרצאה שלך. נדהמתי לגלות עד כמה מעט ידעתי. אתה באמת פקחת את עיניי.

נשלח: יום שבת, 29 ספטמבר, 2012
אני בת 15 מישראל. שמעתי את ההרצאה שלך בפעם הראשונה, ומאז אני לא אוכלת בשר בכלל. המשפחה שלי לא מרשה לי להיות טבעונית.

נשלח: יום ראשון, 30 ספטמבר, 2012
אני בן 22 וחי בישראל. ראיתי את ההרצאה שלך והיא “נתנה לי אגרוף בפרצוף”, פשוטו כמשמעו, עם האמת האיומה. בדיוק לפני שעמדתי לצפות בהרצאה שלך עמדתי להכין לעצמי מנת חזה עוף שאני אוהב מאוד ועכשיו אני פשוט לא יכול לעשות את זה. אתה באמת מראה לעולם שקיימת דרך חיים שונה באמת, ואתה מבורך על מה שאתה עושה! אני חייב לומר לך שאתה נראה טוב מאוד בשביל גיל + 40. חשבתי שאתה בן 25! אתה הוכחה חיה לכך שהדרך הטבעונית היא דרך חיים בריאה יותר. תודה לך על שהראית לי את האמת!