↑ חזור ל עוד…

הדפס עמוד זה

בלוגרים על ההרצאה

יש לך בלוג? רשום/י אצלך פוסט על ההרצאה, ושלח/י לנו קישור.

 • הטבעוני שהעז לשחוט פרות קדושות
  ילדים טבעוניים / אסף מבורך

  הראיון עם גארי היכה אותי בהלם. אני טבעוני שנה, מעולם לא פרסמתי תמונות זוועה, על הפעם היחידה שבה נפלטה לי בטעות בשיחה עם חברים השוואה לשואה אני מצטער עד היום. פיתחתי לעצמי תאוריה שלמה למה תמונות זוועה זו לא הדרך, וזה לא יעבוד. מעולם גם לא פרסמתי את הלינק להרצאה של גארי ישירות. פתאום אחרי הראיון הזה הבנתי משהו, מה שגרם לי להגיע לטבעונות הרבה לפני שגארי סגר את הפינה היו אלה תמונות הזוועה שנחשפתי אליהן בפייסבוק.
  להמשך קריאה
 • הטיסה אל ארץ הטבעונים
  טבעוניות נהנות יותר / אורי שביט


  כשההרצאה נגמרה, אמרתי לעצמי רק מילה אחת: “שיט”.
  לפעמים אנחנו מבינים משהו שהוא כל כך נכון, שאין לנו ממנו דרך חזרה. תקראו לזה הארה, תובנה, חזרה בתשובה, לא משנה. העניין הוא שהרגשתי שאני לא יכולה יותר לעצום עיניים או להרחיק את המחשבות שמפריעות לי להכין בבית עוף שלם. שאני צריכה לבחור בדברים מתוך ידיעה. ואם אין לי סיבות מספיק טובות, אהמ, אולי אני לא צריכה להמשיך לעשות את זה.
  “שיט”. כי ידעתי באותו רגע שהכל עומד להשתנות. וזה מפחיד. וזה מפחיד במיוחד כשהפרנסה, התשוקה, הזהות שלך נעים סביב אוכל, שברובו עכשיו יהיה מחוץ לתחום.
  להמשך קריאה
 • הפוסט הכי טוב שתקראו אי פעם
  הבלוג של בלונד 2.0 / אלון ראש


  אז מה ומי עומד מאחורי הזינוק הפתאומי של הטבעונות למודעות הציבור הישראלי?כל הראיות מצביעות על סרטון יו טיוב מיוחד במינו שהצליח לעורר המון באז והרבה מעבר. סרטון ההרצאה הפופולארי והשנוי במחלוקת של גארי יורופסקי, אקטיביסט טבעוני כריזמטי -(750,000 צפיות) Best Speech You Will Ever Hear, נמצא בלב קמפיין המדיה החברתית לקידום טבעונות וזכויות בעלי חיים בישראל, על ידי 3 ארגונים בולטים בתחום זה בארץ: אנונימוס, שב”י ויומן חייתי. הם תירגמו לעברית את הסרטון המקורי והצליחו לצבור כ- 150,00 צפיות, כ-50,000 צפיות לגרסה המצונזרת ומעל ל 10,000 חברי פייסבוק. המספרים האלה הם הגבוהים ביותר (ובפער משמעותי) מתוך 27 השפות אליהם תורגם הסרטון!
  להמשך קריאה
 • ווסאבי נפרד ומכה על חטא
  ווסאבי / אלון גנני

  אנרגיה חלופית, מידע סביבתי, משבר מים, חלוקת תמלוגי גז צודקת ומאבק עיקש בתופעת המים המינרליים.
  4 שנים של פעילות שמגרדת ועוקצת ואפילו משפיעה, שהסתיימו עם תחילתו של מירוץ החיים מחד והמחאה הנפלאה מאידך.
  אבל מתחת לפני השטח, רוחש לו הדבר האפל, החשוב באמת, שאנשים “נורמטיביים” ו”מיושבים” לא חופרים בו. הפתרון הסביבתי-כלכלי-מוסרי-בריאותי אשר הדיון בו מודר מהמיינסטרים בשיטתיות (ונעדר גם מווסאבי כמעט לחלוטין).
  להמשך קריאה
 • הטור של אייל עמית: ההרצאה הכי חשובה שתשמעו בחיים
  מוזה / אייל עמית


  “ללא ספק, מבין כל הסרטים שצפיתי, זוהי ההרצאה הכי חשובה ששמעתי בחיים שלי!!!
  חברים יקרים ואהובים, הבקשה שלי כאן היא מאוד גדולה, אני יודע. זו הרצאה של שעה ועשר דקות. מלא מלא זמן. אם מישהו בבלוג שלו היה מבקש ממני לצפות בהרצאה של שעה ועשר דקות, הייתי צוחק לו בפרצוף, נפרד ממנו לשלום ומזפזפ לאתר הבא. למי יש היום את הזמן הזה? שעה ועשר דקות!!!
  אבל…
  אם אספר לכם שזו אולי ההרצאה הכי חזקה, הכי מדהימה, הכי מרתקת, הכי מטלטלת, הכי אקזוטית (אתם עוד לא מבינים כמה אקזוטית!!!) שתשמעו בחיים שלכם – תאמינו לי???
  להמשך קריאה
 • מי שוחט את השוחטים?
  על ארבעה סוסים / אורן בן יוסף


  “כולם כועסים על התקשורת עד שהיא אומרת משהו שהם מסכימים איתו, ואני מניח שהפעם דנה וייס שימחה הרבה מאד מתנגדים ליורופסקי בעזרת כתבתה, ממנה נמחק כל זכר לאירוע הנ”ל, ובמקומו נוצר רושם שונה לגמרי.
  לכל אחד מאיתנו יש זכות לחשוב מה שהוא רוצה. אני מכיר אנשים שחושבים שבני אדם שפוגעים בחיות צריכים למות. אני מכיר אנשים שחושבים שבני אדם שגונבים אייפון למישהו צריכים למות. אני מכיר אנשים שחושבים שערבים צריכים למות ואני מכיר אנשים שחושבים שסודנים צריכים למות. אני לא מסכים עם אף אחד מהם, אבל זכותו של אדם להאמין במה שירצה כל עוד מחשבות מסוג זה לא מתורגמות למעשים. את המחשבות אפשר לשנות באמצעות דיאלוג, מעשים קשה יותר לתקן…
  להמשך קריאה
 • הקורבנות הנשכחים
  זרמי תודעה בפתחו של ביוב גואה, מס’ אופציות / אסנת גזית


  “צפיתי ממש ממש בלי כל כוונה.
  ואיכשהו פתאום משהו התחבר…
  במילים הרהוטות, בגישה הפשוטה הישירה,
  המציגה סבל מודחק, מוסתר, שמטואטא מתחת לשטיח בידי תאגידי ענק
  אשר מגלגלים מיליוני דולרים ומשתיקים בכוח את הזעקה הזו…
  להמשך קריאה
 • סיכום אירוע מיוחד במסגרת הוועדה לאיכות הסביבה
  כאן כן מודיעין (מכבים רעות) / לבנה שיפמן

  “מודיעין מכבים-רעות היא העיר הראשונה בישראל שחרטה על דגלה את החשיבות שיש לדיון בנושא הפגיעה של מזון מהחי. כך נקבע בישיבת ועדת איכות הסביבה בראשות חברת המועצה ומחזיקת תיק איכות הסביבה, לבנה שיפמן.
  להמשך קריאה
 • פתאום פירון מתנגד להטפה
  המקום / נדב נוימן

  גארי יורופסקי, הפעיל הקולני והפרובוקטיבי למען שחרור בעלי חיים, הגיע לישראל כדי לשאת הרצאות, בהן צפו מיליוני בני אדם ברחבי העולם, ושאחראיות במידה לא מבוטלת לכך שבשנתיים האחרונות צומצמה במידה ניכרת צריכת הבשר, החלב והביצים במדינות שונות, בהן ישראל. תלמידי תיכון רבים ביקשו להזמין את יורופסקי לשאת הרצאה בבתי הספר שלהם, כפי שהוא נוהג לעשות במדינות שונות, אולם משרד החינוך נעמד על רגליו האחוריות – לא יקום ולא יהיה.
  להמשך קריאה
 • לרצות להיות טבעוני,כשאתה חי עם האדם הקדמון.
  נשימה עמוקה / Oli

  השבוע יצא לי לראות את ‘ההרצאה הכי חשובה שתראו בחיים’
  גארי יורפסקי ,טבעוני והאיש שכל החיות אוהבות לאהוב, נלחם ,נאבק ובעיקר נותן קול לאלו שאין.
  אחריו כמובן לא איחר לבוא הנאום של פילפ וולאן, מחקרו של ד’ר מייקל גרגר ,ד’ר מלאני ג’וי, תגובתו של עודד כרמלי להרצאתו של גארי, וכמובן סוג של ‘ברוך הבא חתיכת משוגע ‘ לפני שגארי מלך החיות נוחת בארץ הקודש להרצאתו שתתקיים בתחילת סמפטמבר (תתקנו אותי אם אני טועה).
  להמשך קריאה
 • לא גורו של אף אחד
  שירים של פטרודקטילים / לאין קוברט

  הגעתי למסקנה שאי אפשר להתעלם מזה שגארי יורופסקי בישראל. עם כל הבאזז התקשורתי סביבו, הוא מייצג כרגע את הפנים של הטבעונות, ולא משנה בכלל מה אני אישית חושב עליו.
  אבל בגדול, זו הפואנטה – לא משנה מה אני (או כל אחד אחר) חושב עליו. אנשים שלא רוצים להתמודד עם הטיעונים שהוא מעלה, בוחרים לתקוף אותו אישית. זה מנקה מאוד את המצפון כשבמקום לחשוב על המסר, אפשר פשוט להרוג את השליח.
  להמשך קריאה
 • עולם הריצה: נועה ברקמן, פרק רביעי
  הבלוג של Brooks ID / נועה ברקמן

  “האם באמת אפשר להיות טבעוני וספורטאי עילית?” השבוע בבלוג של Brooks ID מספרת נועה על המהפך שעשתה בחייה, איך ובעיקר למה. הרבה חומר למחשבה…
  להמשך קריאה
 • פחדים של שר חינוך
  In Your Mama / יאיר יונה


  טוב, אז אם הגעתם לפוסט הזה, אתם בטח יודעים שהמטיף גארי יורופסקי הגיע לארץ לשבוע, לתת כמה הרצאות בנושא הטבעונות להקהל הישראלי. כמובן שהיה על זה דיבייט גדול, במיוחד סביב הטור האומלל של עודד כרמלי בטיים אאוט (עליו הגבתי כאן) אבל נראה שסה”כ, למרות כל הדפיקות הקטנות בכנף, רוב האנשים דווקא שמחים שהוא פה. אני עצמי כבר רכשתי כרטיסים להרצאה עד שהבנתי שהוא ביקש שטבעונים לא יבואו (ובצדק) כדי לא לבזבז מקום לאלה שעוד לא עברו לצד הטבעוני של הצלחת…
  להמשך קריאה
 • יחידה 269
  Loop / אלישע דביר

  לא, אני לא הולך לדבר על יחידת הגרילה הזו. עדין לא. אני עדין ביסודות. אבל יש מצב שאגיע גם לשם. השארו מכווננים.
  שנים שאני חי בהכחשה. כמה? בערך חמישים (אם לא נספור את עשרת השנים הראשונות שבהן עוד לא עמדתי על דעתי).
  בהתחלה, לפני שזו היתה הכחשה התאמנתי קצת בהדחקה (הבדל סמנטי, לא משהו דרמטי). אבל תמיד ידעתי את הדברים. לא את כל הפרטים, לא את מידת האכזריות ולא את כמות הנזק שאנחנו גורמים, לא רק לפלנטה – אלא גם לבריאותנו.
  אתמול, הסכמתי, סופסוף, להסתכל על ההרצאה הזו שממנה כל כך חששתי. למה פחדתי ממנה? כי ידעתי שאחריה לא אוכל להסתתר יותר.
  להמשך קריאה
 • בלילה אחד הפכתי לטבעונית
  טבעונית למרחקים ארוכים / יעל שמש


  ערב אחד נתקלתי באינטרנט בכותרת “ההרצאה הטובה ביותר שתראו אי פעם”. הכותרת המושכת גרמה לי לצפות בהרצאה של גארי יורופסקי, פעיל זכויות בעלי-חיים, וההרצאה הזו פשוט חוללה אצלי מהפך. שמעתי דברים שנשמעו לי נכונים, גם מבחינה מוסרית וגם מבחינה בריאותית. אמרתי לעצמי: “שינוי יהיה. אני עדיין לא יודעת איך, אבל יהיה שינוי”. למחרת בבוקר רציתי לשתות קפה, ולא הייתי מסוגלת להוסיף לו חלב. בלילה אחד הפכתי לטבעונית. בלי קושי רב…
  להמשך קריאה
 • Guro Yourofsky.
  House of the Holy / PennyLane


  אז כן, יש הרבה מאוד אנשים שהם פעילים חברתיים והמפורסמים שבהם די חולקים את אותן התכונות – יכולת ביטוי ושכנוע יוצאת דופן, כריזמה, חמלה ומוטיבציה לשנות. אבל למה דווקא גארי יורופסקי הצליח לכבוש אותי? קיימת סיבה אחת- תכונה אחת שכמעט כבר לא קיימת אצל אנשים יותר…
  להמשך קריאה
 • הרצאה מדהימה, משנה חיים
  הגורם האנושי / ערן רוטמן

  שלום חברים
  מאז ששמעתי את ההרצאה הזו לפני כשבועיים לא נגעתי
  בבשר
  דגים
  ביצים
  חלב ומוצריו
  ובקיצור , כל דבר שמקורו מהחיזה מרגיש נפלא
  וגם ממש מפתיע
  כי אם הייתם אומרים לי לפני שלושה חודשים שאני אוכל טבעוני
  וגם אהנה מזה
  וגם אכיר טעמים חדשים
  וגם ארגיש טוב
  הייתי צוחק
  ממשאבל נסתרות דרכיו ..
  להמשך קריאה
 • יומנו של טבעוני פרק #1
  Writing in the Dark / Dvir Bashan

  הייתי מעדיף לא להתחיל בגארי יורופסקי. הרצון שלי לצייר את עצמי בפניכם כאדם בעל מחשבה עצמאית, מתנגש עם העובדה שהושפעתי על ידי נואם נלהב עם כריזמה. לצערי, הנראטיבעוניות שלי שזורה איתו, והינני חב לכם את האמת, ואותה אתם תקבלו.
  להמשך קריאה
 • תליון הצביה
  מדרשראם / נטלי קמיל ואסף בס

  זהו, עבורי, הביטוי הפיוטי של כל מילה ומילה שאומר גארי יורופסקי בהרצאתו, החשובה כאוויר לנשימה לכל אדם שוחר טוב. ואשר לחץ, הוא גם חץ ההשפעה:, שכן כל השפעה חייבת לפלח לב – זהו ערוץ המעבר היחידי.
  להמשך קריאה
 • גארי יורופסקי, – עד שירצחו אותי
  מדינה בחשיכה הפכה לשמחה / שמואל אייל

  האיש הזה הוא פשוט מטיף והוא משוכנע שיום אחד מישהו יתנקש בחייו.
  ואני במיוחד בחרתי להתנסח במילה הזו (מטיף)כי הוא עושה מצויין את עבודתו, – לשנות את גישתנו לבעלי החיים על כוכב לכת זה.
  האיש הזה ישב בכלא, מוגדר בכמה ארצות כטרוריסט, הוא אוייב האנושות רק כי הוא מטיף לא לרצוח בעלי חיים.
  להמשך קריאה
 • קצת מחשבות על ילדים וטבעונות..
  טבעי לי במטבח / איניק

  הבנות שלי תמיד ידעו שעוף- זו אותה התרנגולת שמצויירת בתמונה. והדג זהו אותו הדג ששוחה באקווריום. מעולם לא הסתרנו את האמת, אך מעולם לא חשבנו שיש כאן משהו מעוות.
  עד שאחרי ארוחת חג בראש השנה האחרון- בעלי החליט! אין יותר תירוצים! אי אפשר להתחמק! חייבים לצפות בהרצאה של יורופסקי!
  וידענו…
  ידענו בדיוק לאן זה יוביל.
  ואכן- יום למחרת התבוננו על החביתה שהכנו בבוקר, ועל קופסאת הקוטג’ שמונחת על השולחן ובנותינו מלקקות בשקיקה. ולא יכולנו, לא יכולנו יותר.
  להמשך קריאה
 • הדברים הכי מעניינים ברשת
  דפים – הוסף את הדף שלך לאינטרנט / dotanrs

  יוצרי האתר הבא מבטיחים ניסים ונפלאות מההרצאה של גארי יורופסקי, וחייבים להודות שהוא לא מאכזב. קשה להשאר אדישים לתכנים שהנואם מעביר כאן (אנגלית עם כתוביות בעברית). והנושא? תראו בעצמכם…
  להמשך קריאה
 • אסכולת העלייה
  למה יורופסקי? / רותם לשם

  ההרצאה של גארי יורופסקי על טבעונות יצרה באזז גדול בתקשורת הישראלית, בעיקר ברשת ובעיקר בחודשים האחרונים. גם אם לא ברור בדיוק כמה אנשים הומרו לטבעונות, כמות הצפיות ביו-טיוב (מעל חצי מיליון צפיות להרצאה עם כתוביות בעברית), הכתבה ששודרה במהדורת סוף השבוע של חדשות ערוץ שתיים, הבאתו של יורופסקי להרצאה בתל אביב ומספר הפעמים שהנושא עולה סתם כך בשיחות שגרתיות בין חברים – כל אלה מספיקים כדי להעיד על ההשפעה החריגה של ההרצאה על אנשים בארץ.

  איך אפשר להסביר את זה?
  להמשך קריאה

 • “אז למה טבעונות?!”
  אמאל’ה שלושה / אפרת סביר

  היום בו ירד לי האסימון השני המשמעותי בדרך היה היום בו צפיתי בהרצאה של גרי יורובסקי. יאמרו עליו שהוא דמגוג, יאמרו שהוא גוזמאי, מיליטנט, מניפולטור, תעמולן, קיצוני, שאומר הרבה חצאי אמיתות ובעצם לא אומר כלום. יאמרו אשר יאמרו, גם חצאי האמיתות האלה הספיקו לי כדי להבין שזה שאנחנו חזקים יותר לא אומר שמותר לנו. לא מאפשר לנו “להשתמש” ולנכס לעצמנו את בעלי החיים בפרט ואת הטבע בכלל.
  להמשך קריאה
 • בשר ומוסר
  חולצה להחלפה / גליה פסטרנק

  לפני שלושה שבועות פגשתי בבית קפה חברה מהיוגה, בעקבות השיחה שלנו היא שלחה לי את ההרצאה (המפורסמת) ביוטיוב של גארי יורופסקי, טבעוני-אקטיביסט שמסתובב באוניברסיטאות בארה”ב ומטיף לטבעונות.
  להמשך קריאה
 • GOT MILK?
  אורית זילברמן – רפואה סינית

  בעקבות כתיבת הפוסט “רעב לחופש” שעוסק בתעשיית המזון, החלטתי, לאחר דחייה של מספר חודשים, לצפות ב”הרצאה החשובה ביותר”, אותה הרצאה של גארי יורופסקי שלמעלה מ- 200,000 אלף ישראלים כבר צפו בה. דחיתי את הצפייה כמו רבים אחרים, כי היה לי נוח לעצום עיניים.אבל אז ראיתי את ההרצאה וכצפוי, המון דברים השתנו.
  להמשך קריאה
 • ההרצאה הכי טובה שתראו אי פעם
  החיים בשבדיה / Glamorous bitch

  זה מרגיש לי קצת מגוחך שאני אומרת את זה אבל הסרטון הזה פשוט נתן לי כל כך הרבה מוטבציה!!! אני צמחונית כבר כמה זמן (הלוך וחזור)
  אבל אחריי שראיתי את הדבר הזה, ושמעתי את ההסברים המדהימים שלו אני פשוט לא מסוגלת לא לגעת בבשר, לא בחלב או בגבינה !!
  להמשך קריאה
 • בני הטבעוני
  Michal Fried-Efrati

  זה פרץ עלינו ללא התראה, ללא הודעה מוקדמת, ככה פתאום ואני עדיין אינני יודעת איך לאכול את זה תרתי משמע.
  לפני כשבועיים יצא הצעיר שלנו בהכרזה ש”בשר זה רצח” וגם ביצים וכל מוצרי החלב הם מחוץ לתחום מבחינתו. כשניסינו לברר מה? מי? מו? – הוא סיפר לנו על “ההרצאה הנצפית ביותר באינטרנט”. בחור אמריקאי בשם גארי יורופסקי מפיץ את בשורת הטבעונות.
  להמשך קריאה
 • אני הטבעונית / אל תגידו שלא ידעתם 2
  ביותר ממילה אחת / סמאק

  … אז החלטתי לקחת את עצמי בידיים, כי זה צבוע מצידי להטיף לטבעונות כשאני בעצמי מועדת כל כך הרבה. בכל פעם שאני נכשלת אני מפקפקת במניעים שלי, כלומר אני לא משוכנעת מספיק. אז בדקתי אם אני באמת טבעונית.
  ישבתי והקשבתי עכשיו במשך שעה ועשר דקות להרצאה של גארי יורופסקי.
  להמשך קריאה
 • צמחונית? את?!
  Bunnies in Berlin


  “לפני כמה חודשים, אני אפילו לא זוכרת מתי בדיוק, צפיתי בהרצאה של גארי יורופסקי על טבעונות. א’ המסכנה הלכה לעבודה והשאירה את הקרניבורית האהובה שלה בבית כרגיל, רק כדי לחזור כעבור 6 שעות בערך ולגלות שהיא לא רוצה לאכול בשר יותר..
  להמשך קריאה
 • יום 275, אורי.
  ענת מלר / נשים 365

  שעה הרצאה, היה נשמע לי כבד. אחרי כמה שבועות באיזה רגע פנוי, אמרתי יאללה, נראה. אחרי שעה, שההרצאה נסגרה אמרתי ‘שיט!’ הרגשתי חרדה, כל העבודה שלי, כל הביטחון של הפרנסה היה מבוסס על אוכל ומה יהיה עכשיו, במה אעבוד? הרי ברור שאין דרך חזרה, אני לא יכולה לומר ‘לא ראיתי’, הדלת הסתובבה.
  להמשך קריאה
 • כל האמת.
  בטטת כושר / שי בובה


  שלחו לי בעקבות אחד הפרסומים האחרונים שאלות על האם אני טבעונית ולמה.
  אז כן, אני טבעונית.
  כי האמת היא שכל פעם שמישהו אוכל בשר, עוף, דגים, חלב, ביצים ודבש הוא צורב על יצור חי מספר.
  הופך אותו למוצר.רק בקשה אחת לי אליכם, צפו בהרצאה הבאה…
  להמשך קריאה
 • הסרטון הכי טוב שאי פעם ראיתי.
  Sanctuary / Incantation

  קוראים יקרים,
  כל חיי אני צמחונית אבל מעולם לא הייתי מסיונרית. תמיד האמנתי שצריך לתת לכל אדם לחיות באמונתו כל עוד מצפונו נקי. אני עדיין מאמינה בכך, דרך אגב- אבל כמו בכל מקרה יש יוצאים מן הכלל.
  להמשך קריאה
 • זכויות בעלי חיים – בלתי נשכח!
  WHY NOT to write a BLOG / .DooM


  בנוסף, כן, זה ארוך. אני נשבעת לכם [וקמתי לגמרי היפר הבוקר] שהזמן טס, שלא רציתי שזה ייגמר. זה אפילו יותר מספר טוב. זה רעב לידע.
  להמשך קריאה
 • הצרחה השקטה שטלטלה אותי
  Life on the Edge / Bloody Roses


  אתמול ראיתי את ההרצאה המפורסמת של גארי יורופסקי, שהדהים אותי. הוא ענה לי על המון שאלות, העביר את ההרצאה בצורה מעניינת ואמר את מה שרציתי להגיד כבר המון זמן. המטרה שלי כעת היא להראות אותה לכמה שיותר אנשים, כי המון לא מודעים בכלל לזה שיש התעללות חמורה בבעלי חיים. הבעיה-רוב האנשים מעדיף לעצום עיניים.
  להמשך קריאה
 • ההרצאה של גארי
  טבעונות או למות / VEGIRL


  זוהי הרצאה שחובה לצפות בה, גם אנשים שלא רוצים להיות טבעונים, והיא מאוד מומלצת.
  היא נותנת לך לראות דברים מזווית אחרת, ולראות דברים שלא ראית ולא ידעת קודם.
  להמשך קריאה
 • “ההרצאה הכי חשובה שתשמעו אי פעם.” WTF?
  תיכוניסטית טיפוסית


  אני חייבת לציין שהבחור יודע לדבר. ממש לא פוליטיקלי קורקט, הוא  אומר את מה שצריך בזמן הנכון מבלי ליפות את הדברים.
  הוא מציג את המציאות כמו שהיא היום ומצליח לזעזע את כל מי שרק מוכן להקשיב.
  להמשך קריאה
 • השינוי הגדול שלי
  הלכתי לחפש את עצמי, תיכף אשוב / ליאת י (ugile)

  בשעה של הרצאה מרתקת, ובחלקה קורעת לב, הוא עונה על כל השאלות ומציג עובדות על אכילת בשר שלא חשבנו עליהם בעבר.
  אותי הוא שכנע, והבית שלי הופך ברגעים אלו ממש לטבעוני.

 • די להתעללות בבעלי החיים, די לסבל של החיות!!!
  לחיים שמחים ובריאים

  עד לא מזמן גם אני אכלתי בשר, שתיתי חלב וצרכתי מוצרי גבינה, ללא מגבלה… ואז… ראיתי את הסרטון של גארי יורופסקי…
  להמשך קריאה
 • חם חם מהתנור
  Vegan Life / veganblogger


  אין לי מה להוסיף חוץ מזה שמאוד שווה לראות את ההרצאה עד הסוף ואפילו ללחוץ על השיתוף לפייסבוק או להראות למי שאפשר.
  להמשך קריאה
 • להפסיק להיות כבשה ולהיגמל מהפרגית, פרק א’.
  אשת אשכולות / giligershoni


  אז מה צריך לקרות לי בשביל שאקח את ההחלטה? מה לעזאזל יהיה הכוח החזק מספיק שייקח אותי אל עבר הצד השני, זה שלא מוכן יותר לקחת חלק באחת מהתעשיות הנוראיות ביותר שקיימות? אני לא יודעת. אבל זה הולך לקרות בקרוב, אני מרגישה את זה. אולי בסופ”ש אני אצפה סוף סוף בהרצאה שתשנה לי החיים. חלק ב’ לפוסט יגיע בקרוב, ומי יודע – אולי גם חלק ג’, ד’, וה’.
  להמשך קריאה
 • סוגרת חודשיים טבעוניים בערב ראש השנה. קצת על החוויה, על הרצאה, ועל מה שביניהם.
  Amber Rot / הולכת על ביצים, מיומנה של טבעונית


  אתמול, סמוך לשעה שבע, יצאתי בליווי אבי, קרניבור מושבע, להרצאה של גארי יורופסקי בתיאטרון גבעתיים.
  התרגשתי משתי סיבות. האחת, כמובן, לפגוש את גארי. אינני רואה בו “גורו”, אך מן הראוי שאתרגש לפגוש אדם שבאופן זה או אחר, שינה את חיי כפי שהכרתי אותם אני, וכפי שהכירו אותם סובביי. הסיבה השנייה הייתה, כמובן, אבא שלי..
  להמשך קריאה
 • פרות קדושות
  אני לא הייתי מעז / כל הדברים גדולים כקטנים


  האם מותר להגיד שהיהודים הלכו כצאן לטבח אבל אסור להגיד שהצאן הולך לטבח כמו היהודים?
  בלי קשר לשאלה האם ההרצאה של גארי יורופסקי היא אכן “הטובה ביותר שתשמעו אי פעם”, וגם בלי להכנס לשאלה האם הוא צודק* והאם “העובדות” שלו אכן נכונות, אחת הטענות הקשות נגד יורופסקי היא ההשוואה שהוא עושה בין טבח הפרות לבין השואה. אבל, דווקא כאן, עובדתית, הוא צודק. ואת זה, לא הוא אומר אלא אנחנו.
  כי השאלה שהוא מעלה איננה האם יהודי שווה יותר מפרה.
  השאלה היא האם אנחנו עושים לפרות מה שהגרמנים עשו ליהודים. והתשובה, היא כן. ומי שמספק אותה איננו יורופסקי, אלא דווקא אנחנו, כלומר כל הקורבנות, וכל אדם שמזועזע ממה שנעשה בשואה…
  להמשך קריאה
 • שולה בינתיים טבעונית, נראה כמה זמן זה יחזיק מעמד…
  שולה וטומי מגבעת אולגה (נו, טוב, קדמת ים) / Shula-Tommy

  בוקר צח אחד בחול המועד סוכות ישבתי וראיתי את הסרט המלא של הרצאתו של גארי יורופסקי עליה המליץ ישי בפייסבוק, שכוללת מראות מאחורי הקלעים של תעשית הבשר, הביצים והחלב.  אפילו לא מצליחה למצוא אותו עכשיו… 
  כנראה שהגיעה שעת רצון, בכל אופן לא יכולתי מאותו רגע ואילך לגעת בבשר, מוצרי חלב וביצים. להמשך קריאה
 • בין דיכוי מגדרי לדיכוי בעלי החיים
  עיקור שורשרים / טל


  בימים אלו (התאריך המדויק אינו זכור לי) אני חוגגת שנה של טבעונות. בפסח שעבר צפיתי בהרצאה של גארי יורופסקי  ולאחר כמעט 12 חודשים של צמחונות, הסרטונים הקצרים של ההתעללות בחיות משק אשר מוצגים באמצע ההרצאה שברו אותי לגמרי.
  להמשך קריאה
 • טבעונות וחיות אחרות
  Grace Kelly / Grace Kelly


  קראתי את התגובות והיה קישור להרצאה של גארי יורופסקי.
  אמרתי “למה לא” וצפיתי. לא הצלחתי להפסיק. מאותה שנייה הפכתי לטבעונית.
  ללא שום הדרגה. לא יכלתי להכניס את הדברים האלה יותר לפה שלי.
  להמשך קריאה
 • שלום לכולם 🙂
  Be the first of your friends to like this. / Flower Girl~


  פתחתי את הבלוג כי אני חושבת שיש הרבה טבעונים טריים שצריכים הכוונה (בדיוק כמוני) במיוחד בתקופה הזאת, שההרצאה של גארי כלכך פופולרית…
  אז לבינתיים, אני אשתף אתכם בהרצאה הכי מעניינת ששמעתי עד עכשיו…
  להמשך קריאה
 • טבעונות (?)
  Carmel’s / Carmel_

  אני מפחדת. כלכך. מכל הקטע הזה. מכל השעתיים האחרונות. ממה שקרה כאן עכשיו.
  הגעתי איכשהו לבלוג טבעוני, קראתי, נכנסתי לסרטון שפורסם שם, ועכשיו אני לא יודעת אם אני יכולה להמשיך לאכול חלב וביצים.
  להמשך קריאה
 • הכושי עשה את שלו?
  ראם שרמן / מחשבה אורחת, במחשבה שניה

  קחו לדוגמא את גארי יורופסקי, אחד מהטבעוניים המפורסמים בתבל. לא היה קל לו לוותר על בשר, כפי שעשה לפני כמעט עשרים שנים בגיל 25. האיש לא סולד מהטעם של מוצרים מן החי ומעיד על עצמו שהוא אוהב את הטעם של בשר, אוהב את הטעם של ביצים ואוהב את הטעם של גבינות. מת עליהם כלשונו. אז למה הפסיק לצרוך אותם והחליט להקדיש את חייו כדי לשכנע כמה שיותר אנשים לוותר על כל שימוש בבעלי חיים? ובכן, בהרצאתו, שנשא בפני עשרות אלפי סטודנטים אמריקאיים וזכתה לצפיות מצד מאות אלפי גולשים ברחבי העולם, הוא מדבר על שתי סיבות עיקריות: המוסר והבריאות.
  להמשך קריאה