↑ חזור ל איך מתחילים

הדפס עמוד זה

גידול ילדים טבעונים והריון טבעוני

מידע מדעי ורפואי שימושי על גידול ילדים טבעונים עבור אימהות של ילדים טבעונים או נשים בהריון המתכננות לגדל את ילדיהם על פי אורח חיים טבעוני ותזונה טבעונית.

ניתן ורצוי להתייעץ גם בקבוצות הפייסבוק הורים טבעונים ו- טבעונות ומשפחה.

 • גידול ילדים טבעונים - תפרטים טבעוניים לילדים
  מאמר: תפריטים צמחיים לילדים: אכילה נכונה מן הרגע הראשון
  מאמר מומלץ על גידול ילדים טבעונים הכולל תפריטים טבעוניים לדוגמה, מאת וועדת הרופאים האמריקנית למען רפואה אחראית (PCRM).

  הרגלי האכילה מתקבעים בילדוּת המוקדמת. תפריטים צמחיים מספקים לילדך את האפשרות ללמוד ליהנות מקשת רחבה של מזונות נהדרים ומזינים. הם מספקים תזונה מעולה לכל שלבי הילדוּת, מן הלידה עד גיל ההתבגרות.
  להמשך קריאה
 • מאמר: תזונה טבעונית בהריון
  מאמר מומלץ מאת וועדת הרופאים האמריקנית למען רפואה אחראית (PCRM).

  במהלך הריון, הצורך של גופך ברכיבי תזונה עולה. לדוגמא, את זקוקה ליותר סידן, חלבון וחומצה פולית, למרות שהצורך שלך בקלוריות עולה רק במעט. חשוב לאכול מזונות עשירים ברכיבים מזינים, שאינם מכילים כמות גדולה של שומן, סוכר או קלוריות עודפות.
  תזונה צמחית, מבוססת על מזונות מלאים ומזינים, היא בחירה בריאה לנשים בהריון.
  להמשך קריאה
 • מאמר: להסתיר את העוול או לספר את האמת?
  מאמר מומלץ על גידול ילדים טבעונים מאת אסף מבורך.

  הורים רבים מתלבטים, האם נכון יותר לספר לילד את האמת על האוכל שהוא אוכל? או לשקר לו? והאם נכון לכפות עליו את הבחירות שלהם. יש הורים שחושבים שנכון לתת לילד לבחור רק כשיהיה גדול האם להיות טבעוני או לא. אבל זו אשליה. אנחנו לא באמת ניתן לו לבחור רק לכשיהיה גדול…
  להמשך קריאה
 • כתבה: “מדריך לכל גיל: איך להפוך את הילדים לטבעונים”
  מדריך מפורט לתזונה מומלצת ובריאה לילדים טבעונים בכל הגילאים, מלידה ועד התבגרות. מאת אורי שביט.

  מגמת הטבעונות אינה שמורה עוד למבוגרים בלבד, ויש משפחות שמאמצות אורח חיים טבעוני מגיל ינקות ועד גיל ההתבגרות. כשמדובר בילדים, חשוב להעניק להם תזונה טבעונית בריאה ומאוזנת במיוחד. כך תעשו זאת נכון.
  להמשך קריאה
 • כתבה: “בדיקות הדם מושלמות: טל מגדלת תינוק טבעוני”
  כתבה מומלצת וגדולה במדור הבריאות של ynet מאת הדיאטנית הקלינית, טל חייקן, אשר מגדלת ילדים טבעונים.

  טל חייקין, צמחונית בעצמה מגיל חמש, מגדלת את בנה ינאי כטבעוני מגיל 5 חודשים ומתגאה בבדיקות דם מושלמות והתפתחות תקינה. בטור אישי היא מסבירה למה זה הכי בריא לכולנו ורוצה לזעוק: “איך אתם נותנים לילד שלכם קציצות עוף?”
  להמשך קריאה
 • ילדים טבעוניים – בלוג טבעוני משפחתי
  בלוג מומלץ על גידול ילדים טבעונים מאת אסף מבורך

  איך יום בהיר אחד הופכים לטבעונים? ומה זה אומר להיות משפחה טבעונית? איך גורמים לילדים להתחיל להבין מה זה זכויות בעלי חיים? ולמה אנחנו בוחרים שלא לאכול מזון שמקורו מבעלי חיים? יש בכלל מה לאכול? יש אוכל טעים? איך בכלל מקיימים אורח חיים טבעוני וממשיכים לחיות את אותם החיים הרגילים? האם אפשר לגדל ילדים טבעונים שהולכים לגן ובית ספר רגיל? האם אפשר להמשיך לבלות, לנסוע לטיולים לעסוק בספורט ולשמור על קשר עם אותם חברים ממש כמו קודם? האם זה בריא? האם זה מסוכן? האם זה קיצוני?
  להמשך קריאה
 • מאמר: תזונת ילדים ותינוקות צמחונים וטבעונים
  מאמר מומלץ על תזונת ילדים ותינוקות טבעונים מאת הדיאטנית הקלינית, כרם אביטל

  רופאים עלולים להרתיע הורים לעתיד מפני הבחירה לגדל את ילדיהם כטבעונים או כצמחונים. גישה זו מבוססת על רגשות ועל דעות קדומות יותר מאשר על ספרות מדעית. לפי ארגון התזונה האמריקאי (ADA) והאקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים, תזונת ילדים ותינוקות צמחונית או טבעונית מאוזנת היא מומלצת, ואף מועילה במניעת מחלות.
  להמשך קריאה
 • ילדים טבעונים מלידה (אנגלית)
  veganhealth.org

  חלק מהנשים מפסיקות להיות טבעוניות כשהן נכנסות להריון, מפני שהן או רופאיהן חושבים שלטבעוניות לא יכול להיות הריון בריא. להיפך, כל עוד נשים בהריון, תינוקות, וילדים מקבלים מקור אמין של ויטמין B12, הם בדרך כלל משגשגים על תזונה טבעונית.
  האימהות של הילדים המופיעים במאמר זה, היו טבעוניות בזמן ההריון, והילדים הם טבעונים מלידה.
  להמשך קריאה
 • מאמר: להיות טבעונית לפני ההריון ובזמן ההריון
  מאמר מומלץ על טבעונות והריון מאת אנוצ’קה גל, בלוגרית בתחום הריון, הורות ומשפחה.

  אם נתחיל מהתחלה, האמהות שלי קיבלה ‘בעיטה בתחת’ כשגיליתי את 2 הפסים בבדיקת ההריון הביתית. בעלי ואני נשואים 6 שנים, חצי שנה אחרי המעבר לתזונה מבוססת צומח, נכנסנו (בשעה טובה והגיע הזמן באמת) להריון. כיאה לסטיגמות המקובלות, התחלתי לקבל מכתבי נאצה על הסכנות שבהחלטה שלי בעניין המזון… לאחר חודשי ההריון, נולד הקסם הקטן שלי, איידן, בן בריא שכל כולו שלמות, עוצמה ואהבה. תינוק בלי שום חוסרים. תינוק חזק, שידע להרים את הראש ממש כמה דקות אחרי הלידה, חייך אלי בגיל 6 שבועות, התפתח במהירות מטורפת, ומעולם לא היה חולה בחייו. היום איידן בן 9 חודשים, יונק אלוף, זוחל כמו גיבור, ואוטוטו מתחיל לעמוד וללכת בכוחות עצמו. ילד חייכן, שמח, חכם – מושלם!
  להמשך קריאה
 • מאמר: איך לגדל ילדים טבעונים
  מאמר מומלץ על גידול ילדים טבעונים מאת נדב ברגר.

  טבעונים רבים נאלצים להתמודד עם נושא שעל פניו נראה מבהיל ומרתיע מאוד, גידול ילדים טבעונים. צעד שכזה מלווה בדרך כלל, באופן טבעי, בחששות, חוסר וודאות והרבה צקצוקי לשון בארוחות של המשפחה המורחבת. כשמגדלים ילדים טבעונים עלולות להופיע לא מעט משוכות בדרך – מה למשל עושים אם רק אחד מבני הזוג הוא טבעוני, האם להפוך ילד צעיר לטבעוני ואיך לדאוג שהילד יקבל את כל מה שדרוש לו כדי להתפתח בצורה בריאה. הצעד הראשון שצריך לעשות הוא לנשום עמוק, לשתות כוס מים ולהירגע. במאמר זה נסקור את היתרונות והמכשולים שבגידול ילדים טבעונים, נציע כלים להתמודדות עם הבעיות ונדגיש מספר עניינים חשובים.
  להמשך קריאה
 • מאמר: “המשפחה הטבעונית שלי”
  מאמר מומלץ על גידול ילדים טבעונים באתר ויגן פרנלדי מאת קרן פוטרמן.

  איך אנחנו דואגים ליישם את הטבעונות באופן פשוט? כיצד אנחנו מתנהלים בבית, בטיולים, כמארחים ומתארחים? הנה טעימה קטנה מאיך אנחנו עושים את זה כמשפחה.
  להמשך קריאה
 • כתבה: “טריקים שיעזרו גם לילדים שלכם להיות טבעונים”
  כתבה מומלצת על גידול ילדים טבעונים במגזין מנטה מאת רויטל גל.

  הורים רבים מעוניינים שגם הילדים שלהם יאכלו לפי עקרונות התזונה הטבעונית, אבל נתקלים בקשיים לשנות את הרגלי האכילה בבית. הנה כמה טיפים ומתכונים קלים שיעזרו הרגיל את הילדים לתזונה טבעונית מאוזנת, שגם תהיה טעימה להם.
  להמשך קריאה
 • מאמר: תזונה ובריאות -ילדים טבעונים
  מאמר על גידול ילדים טבעונים מאת: ש. מרטינז-פדרסן, M.S. ו-ק. מ. מירצ’רט, R.D.
  American Dietetic Association 2009

  מאמר זה בוחן תזונה טבעונית לילדים מינקות עד גיל ההתבגרות, דן בחומרים מזינים אחרים ונותן עצות מעשיות בתכנון ארוחות טבעוניות לילדים והוריהם.
  להמשך קריאה
תפריטים טבעונים

תפריטים טבעוניים לילדים: אכילה נכונה מן הרגע הראשון | מאמר רפואי

תפריטים טבעוניים לילדים – איך להרגיל את הילדים לאכול נכון מן הרגע הראשון מאת: וועדת הרופאים האמריקנית למען רפואה אחראית (PCRM). הרגלי האכילה מתקבעים בילדוּת המוקדמת. תפריטים צמחיים (טבעוניים) מספקים לילדך את האפשרות ללמוד ליהנות מקשת רחבה של מזונות נהדרים ומזינים. הם מספקים תזונה מעולה לכל שלבי הילדוּת, מן הלידה עד גיל ההתבגרות. תינוקות המזון …

צפה בעמוד »

הריון טבעוני

תזונה טבעונית בהריון – מאמר עם הנחיות מפורטות

תזונה טבעונית בהריון – איך לאכול נכון בהריון מאת: וועדת הרופאים האמריקנית למען רפואה אחראית (PCRM). במהלך הריון, הצורך של גופך ברכיבי תזונה עולה. לדוגמא, את זקוקה ליותר סידן, חלבון וחומצה פולית, למרות שהצורך שלך בקלוריות עולה רק במעט. חשוב לאכול מזונות עשירים ברכיבים מזינים, שאינם מכילים כמות גדולה של שומן, סוכר או קלוריות עודפות. …

צפה בעמוד »