↑ חזור ל שונות

הדפס עמוד זה

טל זיידמן, יועץ לתזונה וכושר גופני, על טבעונות

טל זיידמן
טל זיידמן Wild Vegan
“הגוף שלנו אומר לנו שהוא זקוק עכשיו,יותר מתמיד, למזון איכותי ופעילות גופנית כדי להמשיך לשמור על צעירותו וחיוניותו.
ואנחנו, שהתחנכנו על אוכל מהיר,מעובד ומטוגן,מנגל בשבת,ושיקים עמוסים בחלבון,התרחקנו מחושינו ולא קולטים את הרמזים. את כאבינו אנו משתיקים במשככים במקום לחקור על מקורו ואת הסטטיסטיקות הזועקות אלינו שבר אנו בוחרים להדחיק ולשבת לעוד ארוחה “מנחמת”. אנו לא מודעים לנזק אותו אנו מחוללים לעצמינו לעיתים עד כי מאוחר מידי. אנו מבססים תזונתנו על מה שלמדנו בחיק המשפחה ובבית הספר ובוחרים להתעלם מהקשר הישיר והמוכח בינה לבין מגפות האנושות הנוחתות עלינו כמכות מצריים (השמנה, סכרת, כולסטרול, סרטן ועוד).
במהלך החיפוש המתמשך אחר מזור לאלרגיות שליוו אותי מילדות על אף היותי ספורטאי מתמיד,נתקלתי לפני חמש שנים בספר של יצחק בן אורי-“תזונת האדם ובריאותו”. החלטתי לעשות מעבר חד לתזונה טבעונית והשינוי המבורך שחיפשתי לא איחר להגיע.
האלרגיות איתן כבר למדתי לחיות שנים (כמעט כול בוקר) נעלמו קליל כעבור שבועיים ולא שבו עד עצם היום הזה.האיכות באימונים ורמת הכושר הגופני השתפרו לאין שיעור והרגשת המרץ והקלילות עוטפת אותי גם בשעות בהם הייתי רץ להרתיח מים לקפה פן אשקע בעייפות שתלווה אותי כול שעות הצהריים .גיליתי חיים אחרים. מאז למדתי והתעמקתי בנושא על מנת לגרום שינוי ממשי בבריאות הציבור ולהפיץ את האמת הפשוטה שבשר וחלב הם רק התחליף לדבר האמיתי ולא ההיפך.
ההרצאה של יורופסקי חיזקה את ידיי על ידי הוספת מטרה נעלה נוספת על זו שהתמקדתי בה והיא:סיום שואת בעלי החיים.מן הראוי שכול אדם ידע ויפנים את הנגזרת האמיתית והכנה ,האישית והסביבתית,ואת מלוא ההשלכות לתזונה מודרנית מערבית.
לטובתנו ולטובת הקרובים לנו עלינו להביט במראה ולשאול את עצמינו שאלות הרות גורל ביחס לאופן בו אנו מזינים את גופינו ובו אנו מתייחסים לסביבתנו.
בלוח מודעות הדרושים אין חלק המיועד ל “פוקחי עיניים”. זו משימה בה כולנו יזמים. נכון שרק בודדים ואמיצים שמים עצמם וכול כולם אל מול מוסכמות ה”קידמה” והנורמה. יחד עם זאת אני מוקיר ומעריץ את יורופסקי בדיוק באותה מידה שאני מוקיר ומעריץ פלוני אלמוני שחולל בעצמו את השינוי והכניס לחייו את חבילת הרווח והאושר שכולנו כבר מכירים – טבעונות.
בריאות שלימה ואריכות ימים.”

* טל זיידמן הוא יועץ לתזונה טבעונית ואימון גופני, מאמן כושר, אתלטיקה קלה, ספינינג, קרוספיט.
אתר הבית שלו הוא: Wild Vegans