↑ חזור ל מכתבי 2012

הדפס עמוד זה

אוגוסט 2012

ההרצאה המדהימה ומעוררת ההשראה של גארי יורופסקי נגעה בליבם של אלפי אנשים בישראל. לא מעטים מהם הודו ליורופסקי בכתב.

כל המכתבים שלפניכם נשלחו למייל של גארי באנגלית ותורגמו לעברית עבור אתר זה.
ניתן לשלוח לגארי מכתבים נוספים למייל garytofu@earthlink.net

נשלח ב: יום חמישי, 2 באוגוסט 2012
אני בן 32 מישראל. חברים הפנו את תשומת ליבי להרצאה שלך ב-YouTube וגם ראיתי כתבה על כך בחדשות. אני יושב במשרד שלי וזה עתה סיימתי לצפות בהרצאה שלך. אני חייב להודות שלא הבנתי עד כמה המעשים האלו הם רעים ועצובים עד שתיארת אותם בהרצאה. שכנעת אותי, ובהחלט פתחת לי את העיניים. העבודה שאתה עושה לא תסולא בפז. רציתי לומר שאתה השליח הטוב ביותר שבעלי חיים יכולים לבקש. אני כל כך שמח לדעת שיש אנשים כמוך בעולם. אני מקווה שתמשיך לעשות את מה שאתה עושה ולשכנע אנשים ברחבי העולם לראות את האמת!

נשלח ב: יום חמישי, 2 באוגוסט 2012
אתה פשוט דחפת אותי מעבר לקצה. הייתי צמחוני במשך 10 שנים, אבל בשנים האחרונות אני אומר שאני צריך להיות טבעוני. המידע שלך על תעשיות החלב והגבינה עצר אותי.

נשלח ב: יום חמישי, 2 באוגוסט 2012
תודה שפקחת את עיניי.

נשלח ב: יום חמישי, 2 באוגוסט 2012
אני ישראלי בן 36 אשר חי בניו יורק במשך 9 השנים האחרונות. רציתי להודות לך על ששינית לי את החיים ואפשרת לי לנקות את הגוף שלי ואת הנשמה שלי מאכילת בעלי חיים ומוצרים מן החי. אני מרגיש מצוין, נמרץ וחיוני בחיים! כשהייתי בן 5, אמרתי לאמא שלי שאני לא רוצה לאכול בעלי חיים והפכתי להיות טבעוני במשך כשנה וחצי, עד שרופא אמר לאמא שלי לגרום לי לאכול בשר כי אני זקוק לחלבון כדי לגדול. אכלתי בשר מאז ואהבתי כל רגע. כמוך, חשבתי שזה טעים והיה לי כל כך נוח להיות מנותק, לטמון את הראש בחול. זה היה פרדוקס, היו לי כל כך הרבה בעלי חיים: צבים, חתולים, כלבים, ארנבות, אוגרים, דגים, תוכים ועוד, ובכל זאת אכלתי בשר וחלב בלי לשאול את עצמי יותר מדי שאלות. ההרצאה שלך פקחה את עיניי והפכתי מייד לטבעוני. הפחת בי רוח ונתת מטרה לחיי. אני מבטיח להפיץ את השמועה בדרך הטובה ביותר שאני יכול ולעורר יותר אנשים, כמוני, אשר נמצאים באזור הנוחות שלהם. אתה צודק, אנחנו צריכים לוותר על בשר! למרבה הצער, המין האנושי הוא ברוב המקרים המין הגרוע ביותר. אנחנו הורגים אחד את השני ללא כל סיבה טובה. רוב האנשים שראיתי בסרטונים שהצגת הם סדיסטים שבאמת נהנים לראות סבל של אחרים. הם נהנים מלגרום לאחרים סבל. היה לי פעם שכן כזה שפעם אחת תפסתי אותו זורק אבנים על חתולי רחוב .בפעם השנייה שהוא עשה את זה נתתי לו להרגיש של איך זה להיות בצד השני והוא הפסיק. שוב תודה, אתה אדם גדול עם מטרה גדולה!

נשלח ב: יום שישי, 3 באוגוסט 2012
אני דיאטנית מישראל. לפני שהתחלתי ללמוד באוניברסיטה הייתי צמחונית. בכל 3 השנים באוניברסיטה, האמנתי בדעה הרווחת שאכילת בשר חשובה מאוד לבריאות. אז, בסוף השנה השלישית, התחלתי לאכול עוף, כי חשבתי שזה חיוני לבריאות שלי. הושפעתי מלחץ חברתי. אתמול, ראיתי את ההרצאה שלך, ואני משוכנעת לחלוטין. אני מתחילה לנהל אורח חיים טבעוני. אני חושבת שזה מאוד מאוד חשוב להראות את ההרצאה שלך לדיאטניות בכל רחבי העולם. אנחנו לומדים דברים מגוונים, ואני חושבת שאנחנו עוברים שטיפת מוח בנושא זה.

נשלח ב: יום שישי, 3 באוגוסט 2012
אני רוצה להודות לך כל כך. ראיתי את האור בעקבות ההרצאה שלך, ואני מוקסם מדבריך. הפכתי מיד לטבעוני לאחר שצפיתי בהרצאה שלך. עכשיו לאחר שבוע שצפיתי בך והאזנתי לדבריך, אני טבעוני מאושר. הגוף שלי קל יותר. הראש שלי נקי יותר. אני מרגיש בעל אנרגיה, חזק וחיוני. תמיד הייתי חובב בעלי חיים גדול, אבל אכלתי בשר והרגשתי את הסתירה בחיי פעמים רבות. כיצד ייתכן שאני שאוהב בעל חיים כל כך אוכל בשר, דם, עצמות וכו’ ללא חרטות. אני שמח שנפלה בחלקי הזכות לראות את ההרצאה שלך, לשמוע את הסיפור שלך, את הרעיונות שלך, ואני רוצה לעשות כל שביכולתי כדי להפיץ את הבשורה. דרך אגב, הלכתי לבית המרקחת המקומי שלי ודיברתי עם אחד הרוקחים שעובד שם. אמרתי לו שאני הופך לטבעוני, והוא אמר, “הו, שמעת את ההרצאה של גארי. יורופסקי. גם אני הפסקתי לאכול בשר אחרי שהקשבתי לו”.

נשלח ב: יום שבת, 4 באוגוסט 2012
אני מישראל. אתה האדם הראשון שאישר והסכים עם המחשבות שלי. אני אפילו לא יכולה לתאר במילים עד כמה זה יהיה כבוד גדול בשבילי לצפות בהרצאה שלך בשידור חי. אני מנסה ליצור קשר עם בית הספר שלי, וזה די קשה כי עכשיו זה חופשת הקיץ, מפני שקראתי איפשהו שאם אנחנו רוצים שתבוא לדבר בבית הספר שלנו, אנחנו צריכים לקבל את אישור המנהל ולשלוח כמה טפסים.

נשלח ב: יום שבת, 4 באוגוסט 2012
אני מישראל ורק רציתי להגיד תודה. אני ואחותי הפכנו לטבעונים בזכות ההרצאה שלך. העבודה שלך מדהימה ומבורכת.

נשלח ב: יום שני, 6 באוגוסט 2012
כמו ישראלים רבים אחרים צפיתי באינטרנט בהרצאה שלך ו “הומרתי” באופן מיידי. רב יקר בשם שמחה רוט שהלך לעולמו כחודש בערך, כתב מאמר ארוך ומפורט בשנה שעברה על הסיבות בגינן להיות טבעוני הוא צו אלוהי ביהדות. המאמר הוא בעברית (“ואנשי קודש תהיון לי“) אבל אני חושב שעם קצת עזרה אפשר לעשות בזה שימוש טוב. הוא מסכם את המאמר עם הטענות הללו: שחיטת בעלי חיים באופן מאורגן בכוונה תחילה היא צורת התאכזרות לבעלי חיים, אשר אסורה על פי התורה. (צער בעלי חיים), אכילת מוצרים מעובדים מן החי כמו במערב היא מנוגדת לצו התורה של שמירה על בריאות (ונשמרתם לנפשותיכם), יהודים שומרי תורה צריכים להפסיק לאכול מוצרים מן החי כדי להקטין את הנזק שאנו גורמים עלי אדמות (שלא תקלקל ותחריב את עולמי), כאשר יהודי דתי הופך לטבעוני, הוא תורם תרומה גדולה לשיפור הצדק והיושר בעולם (צדק צדק תרדוף). כפי שאתה יכול לדמיין, רוב העם היהודי היום רואה בכל זה חידוש, ורבים כנראה אפילו לועגים לו. הוא מסיים את מאמרו הארוך במלים אלה: “המסר ברור – אין חירש כמו מי שאינו רוצה לשמוע. פתח את הלב ופתח את ראשך: האם אתה רוצה להיות יהודי דתי? האם אתה באמת רוצה להיות צדיק – עבור לטבעונות”. הפצת האמת היא הדבר הנעלה ביותר שאדם יכול לעשות.

נשלח ב: יום שלישי, 7 באוגוסט 2012
אתה באמת שינית את חיי. כבר הייתי צמחונית ועכשיו עברתי באופן מלא לתזונה טבעונית. אני מישראל, וזה תמיד הפתיע אותי לראות איך העם היהודי, שסבל כל כך הרבה ונחשב לנחות, עבר התעללות וטבח, ועדיין אין לו שמץ של חמלה כלפי בעלי חיים. דבר אחד למדתי על בני אדם, אנחנו לא לומדים מההיסטוריה שלנו. שום דבר. תודה על הסרת מחסומי הראייה שלי. הבעיה היא שאנו נולדים עם עיניים פקוחות לרווחה שלנו, אך אנו נעשים עיוורים, משום שאנשים אחרים אומרים לנו איך לחשוב ואיך להרגיש. אני אמשיך בדרך הנכונה, ויום אחד כאשר אהיה אמא, אני אלמד את הילדים שלי את הדרך הזו גם כן. אז דע שעשית הבדל גדול גם לדורות הבאים.

נשלח ב: יום חמישי, 9 באוגוסט 2012
אני חבר בלהקה בשם “פייג’ וואן” מישראל. יש לנו שיר חדש בהשראת ציטוט תובנה שלך. חשבנו שאולי תרצה לדעת. הוא נקרא “מה לעזאזל עושה פיל באמצע דטרויט?”.
הנה הקישור: https://www.youtube.com/watch?v=i3spLgTztBc
(הערה של יורופסקי: התגלות קלה קרתה לי כאשר אבי החורג, ליצן קרקס, לקח אותי אל מאחורי הקלעים של הקרקס כדי לראות את הפילים. הם היו כבולים לרצפה במחסן הירידים של מדינת מישיגן. פניתי אל חברה שלי באותה תקופה, וונדי, ואמרתי לה: “מה לעזאזל עושה פיל ברחוב 8 מייל ו וודוורד בדטרויט מלכתחילה?” זו הייתה הראייה הראשונה שלי אי פעם על אי הצדק והסבל של בעלי חיים.)

נשלח ב: יום שני, 13 באוגוסט 2012
אני בן 21 מישראל. לפני שבועיים המאמן שלי ואני דנו בנושא תזונה. הוא אמר לי להפסיק לאכול בשר, ביצים ומוצרי חלב ולהתחיל לאכול אוכל טבעוני. הייתי מבולבל מאוד והחלטתי שאני חייב לבדוק על מה לעזאזל הוא מדבר. אז מצאתי את ההרצאה שלך וזה שינה את דעתי וגרם לי להתחיל לחשוב על בעלי החיים אותם נהגתי לאכול, על הסבל שלהם. תודה רבה על שפתחת לי את העיניים.

נשלח ב: יום שלישי, 14 באוגוסט 2012
אני בן 16.5 מישראל. שינית את חיי! אני באמת לא יודע איך להודות לך. שמעתי שאתה מגיע לישראל ורציתי לדעת מה הסיכוי שתגיע לתיכון שלי?

נשלח ב: יום רביעי, 15 באוגוסט 2012
אני חיה בישראל וצפיתי בווידאו שלך ב-YouTube אתמול. אני מסכימה איתך על כך שהרג בעלי חיים הוא מעשה שגוי, לא צודק ולא צריך להיעשות על ידי בני אדם. זוהי טענה מוסרית שצריכה לבוא לידי ביטוי בעוצמה. אני תומכת, בהתלהבות רבה, בנקודת המבט המוסרית שלך. הנאום שלך גרם לי בעיקר לתחושה שאני מנהלת סגנון חיים צבוע – מצד אחד הגנה ואהבה על כלבים וחתולים, ובאותו זמן אכילת בשר, מוצרי חלב וביצים. אני אהיה טבעונית ואתמוך ברעיון שבני אדם לא צריכים לרצוח יצורים אחרים, כי זה לא נכון מבחינה אתית.

נשלח ב: יום חמישי, 16 באוגוסט 2012
אני בן 14, ולאחר שהקשבתי להרצאה שלך הפכתי לטבעוני. בהתחלה הדברים היו קשים לעיכול, אבל אז הבנתי שאתה כנראה אחד האנשים היחידים בעולם שיש להם היגיון בריא! אני תוהה אם יש לך מושג כיצד ניתן להפיץ את בשורת הטבעונות.

נשלח ב: יום שישי, 17 באוגוסט 2012
אתה הגיבור שלי. הודות לך הפכתי לטבעוני. אני מישראל ואני בן 11. אני מקווה שאני אגדל להיות כמוך.

נשלח ב: יום שישי, 17 באוגוסט 2012
בדרך כלל אני לא כותב לאנשים. עם זאת, במקרה זה, לאחר שצפיתי בהרצאה שלך ב-YouTube, הרגשתי שאני חייב. אני שוקל התנזרות מבשר במשך זמן רב בעיקר בגלל האכזריות הכרוכה בכך. אני בהחלט יכול לומר היום שלאחר שצפיתי בהרצאה שלך, החלטתי להפוך לטבעוני לצמיתות. הנאום שלך היה כל מה שהייתי צריך לראות ולשמוע כדי סוף סוף לקבל את ההחלטה הזאת. הוא מדויק, בהיר, מקיף, נגעת בדיוק בנקודה. כל הכבוד! רציתי להודות לך. מעומק ליבי. אני לא אדם דתי, אבל יש משהו ביהדות שנקרא “תיקון העולם”. זה אומר שאנחנו צריכים להשאיר את הדברים בעולם הזה במצב טוב יותר ממה שמצאנו אותם. לכן העבודה שלך היא קדושה בעיני. לא רק שאתה עושה “תיקון עולם “, אלא אתה עושה את זה בדרך הטובה ביותר על ידי הצלת חיים של ממש. וכל זה למען הדורות הבאים, שבתקווה כבר לא יאכלו פגרים, ויסתכלו אחורה על התקופה הזאת כחשוכה ופרימיטיבית, בזכות אנשים מסורים ואמיצים כמוך. שוב תודה לך מעומק לבי. אני מחזק את ידיך ומאחל לך את הטוב ביותר במלחמת קודש זו!

נשלח ב: יום שלישי, 21 באוגוסט 2012
אני בת 29, גרה בישראל, יהודיה, אבל אני לא אוהבת להשתמש בקטגוריות האלו מכיוון שהן הופכות אותנו ל”אנחנו “ואותם ל”הם” ומהוות את הבסיס היסודי להפצת שנאה ואפליה. אתמול נתתי לעצמי את המתנה הכי מדהימה: צפיתי בהרצאה שלך. אתה מורה מדהים ואני מקווה שלעולם לא תפסיק ללמד. אני יכולה להגיד עכשיו שאני ערה ומודעת באופן מלא. אני מרגישה כאילו נולדתי מחדש בשנת ה 30 שלי בעולם הזה. אני מתמודדת עם האני הישן שלי כדי להגיע לאני האמיתי שלי, וכדי להתחיל את החיים מחדש עם בחירה להיות ולהרגיש בכל רגע, ולהיות מונחית על ידי אמת ואהבה. כשאני באתי לעולם הזה, אבא שלי היה קצב. אהבתי את טעמו של בשר עוד לפני שידעתי איך לדבר. ראיתי חיות מתות במקפיא הגדול מאז שהייתי בת 4, ואף פעם לא הקדשתי לכך מחשבה אמיתית. אתה מורה אמיתי, כי אתה פועל עבור המניעים הנכונים, בשם האמת. האמת שתשחרר אותי. אני מודה לך על שהכנסת את האמת לביתי.

נשלח ב: יום חמישי, 23 באוגוסט 2012
אני הפכתי לטבעוני לאחר שצפיתי בהרצאה שלך ב-YouTube. תודה לך על שהארת את עיניי: אני מודה שלא ידעתי חלק מהדברים ומאחרים ניסיתי להסיט את המבט ולהתעלם. הבונוס הגדול היה שמייד אחרי שהפכתי להיות טבעוני, שמתי לב שהגוף שלי מתפקד טוב יותר.

נשלח ב: יום חמישי, 30 באוגוסט 2012
אני מישראל, הבעל שלי הוא מצרפת אבל אנחנו חיים בטורקיה. ניסינו במשך זמן רב להפוך מצמחונים לטבעונים ללא הצלחה, אבל ברגע שסיימנו לצפות בסרטון, הפכנו לטבעונים!

נשלח ב: יום חמישי, 30 באוגוסט 2012
אני מישראל. לפני כחודשיים ראיתי את ההרצאה שלך והחיים שלי השתנו. אני הפכתי לטבעוני.

נשלח ב: יום חמישי, 30 באוגוסט 2012
אני בן 16, ואני והחברים שלי תומכים בך כל כך.

נשלח ב: יום חמישי, 30 באוגוסט 2012
אני בן 16 מישראל. לפני שלושה ימים ראיתי את ההרצאה שלך, והיא באמת שינתה את נקודת המבט שלי על נושא הטבעונות ויחסי בעלי חיים -אנושות. כבר זמן רב שאני חושב על הנושא הזה, וההרצאה שלך תפסה אותי בדיוק בזמן הנכון. אתה גרמת לי להאמין שאנחנו יכולים לחבר את האנשים מחדש עם בעלי החיים, כך שבפעם הראשונה בחיי אני מרגיש שאני חלק ממשהו שהוא יותר גדול ממני. אני רוצה שתדע שהרבה אנשים יודעים עליך בישראל, ואתה באמת שינית דברים כאן.