↑ חזור ל מכתבי 2012

הדפס עמוד זה

ינואר 2012

ההרצאה המדהימה ומעוררת ההשראה של גארי יורופסקי נגעה בליבם של אלפי אנשים בישראל. לא מעטים מהם הודו ליורופסקי בכתב.

כל המכתבים הללו נשלחו למייל של גארי באנגלית ותורגמו לעברית עבור אתר זה.
ניתן לשלוח לגארי מכתבים נוספים למייל garytofu@earthlink.net

נשלח ב: יום שני, ה-2 בינואר, 2012
אני גרה בישראל וכותבת עבודה עליך לשיעור אנגלית. תוכל לשלוח לי בבקשה קצת מידע עליך ועל חייך?

נשלח ב: יום שלישי, ה-3 בינואר, 2012
אני מישראל וכמעט בן 17. כאתלט רציני (מתאגרף), תמיד חשבתי שצמחונים הם משוגעים. לפני חודשיים החלטתי לצפות בהרצאה הנהדרת שלך. אני מודה לך שעזרת לי לעבור את השינוי. אני מרגיש יותר טוב, יותר חזק ושמח שהראת לי את המציאות. עכשיו כל חמשת בני משפחתי גם טבעונים ואני משפיע על חלק גדול מבית הספר שלי.

נשלח ב: יום שישי, ה-6 בינואר, 2012
אנחנו מישראל וצפינו בהרצאה שלך שעוררה בנו השראה ועכשיו שנינו טבעונים שמחים יותר מחצי שנה. אתה גדול.

נשלח ב: יום שני, ה-9 בינואר, 2012
אני בת 33 מישראל. אני שמחה שאתה קיים בעולם. הפעילות שלך מבורכת! הייתי צמחונית מאז גיל 12 ועכשיו הפכתי לטבעונית בעקבות ההרצאה שלך. עכשיו אני נמצאת בנקודה בחיי שבה אני מבינה שהדבר החשוב ביותר הוא לעזור לבעלי החיים האומללים האלה. אני רוצה להקדיש את רוב חיי למטרה זו.

נשלח ב: יום שני, ה-9 בינואר, 2012
אני גרה בישראל. זה עתה ראיתי את ההרצאה שלך ומעכשיו אני טבעונית! לא חשבתי שתוכל לשכנע אותי, אבל אלהים אדירים! הנאום שלך היה מרגש ומאוד מאוד מאוד מדויק ומעניין. ואני משתעממת בקלות. אתה אדם מיוחד ומדהים. הלוואי שכולם היא כמוך. תבורך מהשמים, חבר. אני רוצה להודות לך על כך שפקחת את עיני.

נשלח ב: יום שני, ה-9 בינואר, 2012
אני ילד בן 17 מישראל וצפיתי בהרצאה שלך ביוטיוב. הטענות שלך מאוד מעניינות. זה גרם לי לחשוב. אבא שלי צמחוני אבל הוא מעולם לא אמר לי למה. הוא אמר “כשתגדל תבין”. עכשיו אני מבין למה הוא התכוון. החלטתי ללכת בדרכו של אבי.

נשלח ב: יום רביעי, ה-11 בינואר, 2012
אני בן 35 מישראל. עכשיו צפיתי בהרצאה שלך ביוטיוב, וזיעזעת את עולמי! מעולם לא לקחתי בחשבון את השיקולים המוסריים הכרוכים באכילת בשר, כפי שגרמת לי לראות אותם עכשיו. תודה רבה על כך שפקחת את עיני. אעביר את המסר לכל מכריי.

Sent: Friday, January 13, 2012 8:38 AM
אני מישראל. צמחונית כמעט 4 שנים. ראיתי את ההרצאה שלך על טבעונות והיא מאוד השפיעה עליי. הפסקתי לשתות ולאכול מוצרי חלב וגבינה, והתחלתי לשתות חלב סויה. הידיעה שקיים אדם כמוך שנלחם ומשקיע מאמצים למען בעלי החיים, מנחמת אותי. אני מחזקת את ידיך במאבקך.

נשלח ב: יום שבת, ה-14 בינואר, 2012
בעלי הראה לי את הסרט שלך אחרי שצפיתי בתוכנית שדנה בהימנעות משתיית חלב. אם רבע שעה לפני הצפיה בהרצאה, היית מספר לי שלמחרת בארוחת צהריים אוותר על העוף ואוכל רק אורז ותפוחי אדמה, כנראה שהייתי אומרת שאין סיכוי. אני אוהבת אוכל, בעיקר דברים מתים. אבל ההרצאה שלך שינתה את חיי. אתה כל כך כריזמטי, והסברת דברים כל כך טוב, כך שאפילו שהדברים ידועים לנו היטב, אנחנו לא רוצים להאמין. ממש לא רציתי לראות את הקטע של המשחטות, אבל כשאמרת “אם זה לא מספיק טוב לעיניים שלכם, למה זה מספיק טוב לקיבה שלכם?” שכנעת אותי לראות את המציאות. תודה על כל פריט מידע שחלקת איתנו.

נשלח ב: יום ראשון, ה-15 בינואר, 2012
אני בת 21 וחיה בישראל. לאחרונה צפיתי בהרצאה שהעברת בג’ורג’יה-טק, וחשתי צורך ליידע אותך בכך שזה הפך את עולמי. אני במקור מבוגוטה, קולומביה, וכדרום אמריקאית גאה, בשר תמיד היה חלק מהתפריט שלי. במהלך השנים רבים מחברי הפכו לצמחונים, וביניהם גם החבר הנוכחי שלי, אבל תמיד סירבתי ללכת בעקבותיהם, מתוך תחושה שבשר ומוצרים מהחי חיוניים לבני אדם. לפני יומיים, החבר שלי שהאהבה הגדולה בחייו היא לפיצה, העיר אותי ואמר: “אני חושב שאתחיל לאכול הרבה ירקות מעכשיו”. מאחר והבחור הזה לא יתפס בחיים עם גזר במערכת העיכול, הוא גרם לי להקשיב בתמהון. בהתחלה התרגזתי בגלל שתמיד אמרו לי שלהיות טבעוני זה רע לך, וזה גורם לך להיות יותר רגיש למחלות, אז באופן טבעי דאגתי לבריאות שלו. ואז הוא סיפר לי על ההרצאה שלך והציע שנראה אותה ביחד. אז התישבתי מול המסך כשהראש של הכלב שלי נח בחיקי וצפיתי בכל הסרט. אני רוצה להגיד לך שאני לא מושפעת בקלות מהרצאות, ואמפתיה היא לא משהו שאני חשה לעתים קרובות. ועדיין לא יכולתי להפסיק לבכות אחרי הסרט שהקרנת בהרצאה. ישבתי שם ופשוט לא הצלחתי להבין מי מסוגל לעשות דברים כאלה ליצורים חפים מפשע? לא האמנתי לכמה שכולנו בורים ולכמות השקרים שמאכילים אותנו בהם כל הזמן. אני יכולה להגיד בלי ספק שכל התמונות מההרצאה יחרטו בזכרוני לנצח, וזה כואב לי שיש כל כך מעט שאני יכולה לעשות למענם. אני רוצה להודות לך שהסרת את כיסוי העיניים שלי, והראת לי את האמת על התעשיות האלה. אני רוצה להודות לך על כך שאתה נאבק בדרכך ולא מוותר (אני לא יכולה לדמיין כמה זה קשה להיאבק נגד בורים עם כוח). אני רוצה שתדע שעד כמה שזה שאדם אחד יכול להיות משמעותי למאבק כזה, אני שיניתי את אורח חיי לטבעונות, וחשוב לי שתדע שאתה הגורם לזה. אין צורך להגיד שההרצאה שלך הועברה לכל מי שאני מכירה, בתקווה שהיא תשנה גם את חייהם. מעולם לא חשבתי שאעבור כזה שינוי קיצוני, ואני רק מצטערת שזה לא קרה קודם. אני מקווה שתמשיך להשפיע על אנשים כפי שהשפעת עלי, ואשמח לתרום כמיטב יכולתי כדי להביא את האכזריות הזאת לסיומה.

נשלח ב: יום ראשון, ה-22 בינואר, 2012
אני בת 22 מישראל. חברה שלי שלחה לי את ההרצאה, והפכתי לטבעונית. הראיתי אותה למשפחתי והם גם הפסיקו לצרוך מוצרים מהחי. חבר שלי ראה אותה אתמול וגם הוא הפך לטבעוני. כשיגיע היום שבו אתחיל להקים משפחה היא גם תהיה טבעונית. תודה שפקחת את עינינו לאמת שתמיד היתה שם. אתה עושה דבר נהדר בעולם! אנשים בישראל מושפעים ממך, ואני בטוחה שגם בארצות אחרות.

נשלח ב: יום חמישי, ה-26 בינואר, 2012
ברכות מישראל. רק רציתי שתדע שאני צמחוני כבר 12 שנים. הצפיה בהרצאה שלך גרמה לי להפוך לטבעוני. אל תחשוב לשניה שאתה לא מחולל שינוי בעולם.

נשלח ב: יום שבת, ה-28 בינואר, 2012
אני גרה בתל אביב, ישראל. עכשיו סיימתי לצפות בהרצאתך ביוטיוב. אני יושבת כאן ובוכה, בעיקר בגלל שאני מרגישה כל כל עצובה על בעלי החיים ועל מה שעובר עליהם בגללנו. אני גם כועסת על עצמי, על כך שלא “חקרתי” את העניין הזה קודם. זה נכון שאנחנו חיים בהכחשה. תמיד תהיתי לגבי זה אבל זה מעולם לא הטריד אותי מספיק בכדי שממש אעשה משהו בקשר לזה. גדלתי בדרום אפריקה. אם אתה יודע משהו על דרום-אפריקאים, זה בטח שהם אוהבים לאכול בשר. אז מיותר לציין שבאתי מבית שבו היה בשר על השולחן כל יום. עכשיו אני מתביישת בזה. תודה שדיברת אלי באמצעות ההרצאה הזאת. באמת פגעת בנקודה כואבת. בדרך כלל המקרר שלי מלא בבשר, חלב וגבינה. אפילו בסלטים שלי. אני מבטיחה לך, לעצמי ולכל בעלי החיים שם, שאחרי שאני שולחת את המכתב הזה אני זורקת את כל החלב והגבינה ונותנת את הבשר שבמקרר שלי.